Ptaki i ptaszki

Bardzo, ale to bardzo lubimy gości. Bez przerwy ktoś do nas przychodzi i coś nam opowiada. Albo o czymś. I to jest bardzo fajne, bo wtedy dowiadujemy się coś.                Albo o czymś.

Niedawno była u nas pani, która mówiła o ptakach. Jakie ptaki są ważne, piękne             i cudowne. I że warto je znać. Trochę ptaków już znamy: wróbla, wronę, dzięcioła.      Ale jeszcze jest dużo innych ptaków: płomykówka, rycyk, cietrzew, rudzik, rybołów, jaskółka, szczudłak (taki jak bocian, ale inny), gęś gęgawa, sójka, jemiołuszka, drozd, szpak…

Całe szczęście, że niebo jest takie wielkie to wszystkie ptaki się zmieszczą. A jak lecą to się nie zderzą. Kiedy będzie wreszcie wiosna, to ptaki zrobią supergigantyczną orkiestrę i  dadzą taki koncert, że nie wiem!

Już nie możemy się doczekać 🙂

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *