Jurek

W wakacje poznajemy dużo nowych przyjaciół, bo przychodzą do nas dzieci z innych przedszkoli. A niedawno przyszła do nas mama ze swoim dzieckiem i na pewno nie zgadniecie, kto to był.
To były jeże!!!
Prawdziwe, nie zabawkowe. Jeże lubią ludzi, bo ludzie je często karmią i są dla nich mili. A jak ktoś chce być naprawdę mily i ma ogródek, to powinien zostawiać dla jeży kupkę trawy, żeby sobie jeże mogły tam mieszkać.
Niektórzy trzymają jeże w domu, ale to nie jest dobry pomysł. Jeże uwielbiają łazić sobie po nocy, polować i w ogóle. Więc jak ktoś ma jeża w domu, to w nocy będzie słyszał szuranie. Co może przeszkadzać.
Jeże są pożyteczne, bo zjadają różne robaki, ale jabłka jedzą tylko w bajkach. I nie noszą ich na igłach. I nie robią zapasów na zimę. Może nie wiedzą, że można?
A może nie chcą, bo i tak w zimie śpią, tak jak niedźwiedzie. Zwijają się w kłębek późną jesienią, w liściach albo w norce i śpią do wiosny.
Ale latem, tak jak my, szukają przygód i nowych znajomych.

Odwiedź naszą stronę WWW: www.przedszkoleagatka.com